• Ginekologia
  • Położnictwo
  • Seksuologia
  • Endokrynologia
  • Zdrowie Psychiczne
  • Fizjoterapia
  • Medycyna Estetyczna

Zespół

PUCHAŁA CLINIC

Nasi Specjaliści

Nasz zespół stale podwyższa swoje kompetencje, biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach kierunkowych, aby zapewnić pacjentom usługi, oparte na najnowszej wiedzy medycznej.

lek. Ewa Puchała
ginekolog, położnik, seksuolog

Jestem specjalistą z wieloletnim doświadczeniem z zakresu ginekologii i położnictwa. Moim celem jest świadczenie fachowej pomocy kobietom w ciąży oraz mającym problemy ginekologiczne.

Jako jeden z nielicznych ginekologów-położników na terenie Śląska posiadam również specjalizację z seksuologii. Dlatego poza podstawowym zakresem usług zapraszam również pary z trudnościami na tle seksualnym, jak i mające problem z zajściem w ciążę.

Przy zastosowaniu nowoczesnego aparatu ultrasonograficznego wykonuję dokładną i jakże ważną dla przyszłych rodziców diagnostykę ciąży.

logopuchala
Założycielka Puchała Clinic

lek. Ewa Puchała - ginekolog, położnik, seksuolog

Jestem specjalistą z wieloletnim doświadczeniem z zakresu ginekologii i położnictwa. Moim celem jest świadczenie fachowej pomocy kobietom w ciąży oraz mającym problemy ginekologiczne.

Jako jeden z nielicznych ginekologów-położników na terenie Śląska posiadam również specjalizację z seksuologii. Dlatego poza podstawowym zakresem usług zapraszam również pary z trudnościami na tle seksualnym, jak i mające problem z zajściem w ciążę.

Przy zastosowaniu nowoczesnego aparatu ultrasonograficznego wykonuję dokładną i jakże ważną dla przyszłych rodziców diagnostykę ciąży.

logopuchala
Założycielka Puchała Clinic

Lek. Katarzyna Korona - ginekolog, położnik

Członek Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach. Specjalizuje się w perinatologii: ciąża fizjologiczna i jej patologie, ginekologii: diagnostyka i leczenie zmian szyjki macicy , leczenie zakażeń i chorób przenoszonych droga płciową.

Lek. Lidia Okraska - endokrynolog

Jestem specjalistą chorób wewnętrznych. Mam za sobą 20 lat doświadczenia zawodowego pracując w Poradni Chorób Tarczycy. W ramach wizyty wykonuje badania ultrasonograficzne jamy brzusznej i tarczycy.

Dr n. med. Agnieszka Prymus - psychiatra, seuksuolog, lekarz medycyny estetycznej

Nazywam się Agnieszka Prymus. Jestem lekarzem, psychiatrą. Ukończyłam Śląska Akademię Medyczną (ŚAM) (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny (ŚUM)), wydział lekarski w Katowicach w 2004 roku. Za działalność naukową zostałam nagrodzona przez towarzystwa naukowe m. inn.: w 2009 nagroda – European College of Neuropsychopharmacology (ECNP) Seminar oraz w 2012 nagroda – European Psychiatric Association (EPA), EPA Early Career Psychiatrists Scholarship Programme.

mgr Katarzyna Byjoś - psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

Jestem magistrem psychologii (specjalność kliniczna człowieka dorosłego) oraz absolwentką studiów licencjackich na kierunku Doradztwo filozoficzne i coaching. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego, w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobyłam na Oddziale Psychiatrii Ogólnej, w Poradni Zdrowia Psychicznego, a także na specjalistycznych szkoleniach oraz w trakcie terapii własnej. Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 16 roku życia.

Mgr Katarzyna Pruchniak - fizjoterapeuta

Jestem fizjoterapeutką, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia. Od 2012 właścicielką prężnie działającego gabinetu Aktiv-Med (www.aktiv-med.pl).

Prowadzę w pełni profesjonalną rehabilitację schorzeń oraz dysfunkcji narządu ruchu, które powstały w wyniku przeciążeń (np. ciąża), urazów, operacji, kontuzji. W wykonywanej z wielką pasją pracy wykorzystuję swoje 25-letnie doświadczenie zawodowe. Wiedza i talent pomagają mi przynosić ulgę w cierpieniu i relaks w stresie i napięciu. W swojej pracy stosuję masaż i indywidualnie dobrane ćwiczenia. Paniom po 40-tce dodatkowo polecam coś naprawdę rewelacyjnego – mój autorski ręczny masaż liftingująco-drenażowy twarzy i szyi – to alternatywa zabiegów medycyny estetycznej.

Mgr Paweł Siedlok - fizjoterapeuta

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, gdzie ukończył studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. Od najmłodszych lat jest związany z wszelkiego rodzaju aktywnością fizyczną. Ostatnie lata pracował z piłkarzami w II zespole i Akademii Górnika Zabrze-odpowiednio dobrane ćwiczenia w połączeniu z terapią manualną dają najlepsze efekty w niwelowaniu wszelkich dolegliwości bólowych. Cały czas się rozwija i podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczęszczając na specjalistyczne kursy. W swojej pracy stawia na indywidualne podejście i stara się zawsze znaleźć pierwotną przyczynę problemu pacjenta.

Czym się zajmuje:
● Ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa, kończyn.
● Rehabilitacja pourazowa i pooperacyjna, a także przygotowanie do operacji.
● Bóle głowy.
● Problemy trzewne (wzdęcia, zaparcia, refluks, zgaga).
● Problemy neurologiczne (zaburzenia czucia, mrowienia, drętwienia palców rąk i nóg)

Mgr Urszula Szuster-Bogdańska - fizjoterapeutka uroginekologiczna

Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Fizjoterapia. Jestem certyfikowaną Terapeutką Uroginekologiczną z akredytacją Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (PTUG). Zajmuję się głównie schorzeniami uroginekologicznymi, takimi jak: nietrzymanie moczu, bolesne współżycie czy bolesne miesiączki. Specjalizuję się także w fizjoterapii w ciąży i połogu. W swojej pracy korzystam także z terapii manualnej wg koncepcji Kaltenborna- Evjentha. Stale się szkolę, aby móc jak najlepiej pomagać Kobietom.

Mgr Ewa Jaros - terapeuta Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Ukończyłam Akademię Medycyny Chińskiej, a następnie Specjalistyczne szkolenia z zakresu Diagnoza Pulsu według 5 Przemian, Akupunktura w Ciąży, Porodu i Połogu, Ginekologia w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, Akupunktura Kosmetyczna Twarzy.

Celem mojej pracy terapeutycznej jest jak najszybszy powrót pacjenta do zdrowia poprzez holistyczne podejście do problemów pojawiających się w organizmie.

W czasie wizyty pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące odżywiania, stylu życia oraz sposobu aktywności fizycznej. W terapii stosuję akupunkturę, bańki oraz moksę. W  akupunkturze kosmetycznej dodatkowo masaż qua sha, bańkami i manualny.